Anadolu Ve Turizm Otelcilik Meslek Lisesi Kula’nın Sekizinci Lisesi Olacak


Bu haber 10 Kasım 2012, Cumartesi 13:49:29 eklenmiş ve 647 kez görüntülenmiştir.

 

Kula Belediye Başkanı Selim Aşkın ve Belediye Meclis Üyeleri Kula’da hayırsever işadamı Lütfü Bakırcı tarafından yaptırılan Manisa’nın ikinci turizm lisesi olan 12 derslikli Tauna Nur Bakırcı Anadolu Turizm ve Otelcilik Lisesi ile 288 kapasiteli öğrenci yurdu inşaatını ziyaret etti. Dört Eylül Mahallesi’nde Bahar Kooperatifi yanına yapılan toplam inşaat alanı 5856m2 olan 12 derslikli Tauna Nur Anadolu Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi ve 3330 m2’lik 288 kişi kapasiteli yurt inşaatı bütün hızıyla devam ediyor. Turizm Kenti olma yolunda ilerleyen Kula’da Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi’nin açılmasını kendileri için mutluluk verdiğini belirten Kula Belediye Başkanı Selim Aşkın; Kula’da başlatılan eğitim seferberliğine destek olan Lütfi Bakırcı’ya sonsuz teşekkür ettiğini söyledi. Aşkın; “ Hayırsever iş adamı Lütfi Bakırcı ‘ya tüm hemşerilerim adına tekrar teşekkür ediyorum. Makrom Yapı, İl Özel İdaremiz, Kaymakamlığımız, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Belediyemiz işbirliğinde okulumuzun bir an önce tamamlanıp eğitime başlaması için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Hedefimiz bir yıl içersinde okulumuzu tamamlamaktır” dedi. Kula Belediye Başkanı Selim Aşkın, Kula’da inşaatına başlanılan Tauna Nur Bakırcı Anadolu Turizm ve Otelcilik Lisesi ile Kula’nın tarihi ve kültürel mirasına eğitim ile katkı sağlayacağını temeli atılan lise ile Kula’daki lise sayısının sekize yükseleceğini belirtti. Aşkın, Kula’da toplam 8 bin 428 öğrencinin eğitim aldığını 386 öğretmen görev yaptığını derslik başına düşen ilköğretim öğrenci sayısının 22 ve ortaöğretim de ise 30 olduğunu belirtti.
1 yıl sürecek yapım sürecinin ardından okul 2013-2014 eğitim öğretim yılına yetiştirilecek. Toplam maliyeti yaklaşık 4,5 milyon TL olan lisenin kaba inşaatını hayırsever iş adamı Lütfü Bakırcı yaparken, geriye kısmını Kula Belediyesi ve İl Özel İdaresi tamamlayacak.

ETİKETLER : Anadolu Ve Turizm Otelcilik Meslek Lisesi Kula’nın Sekizinci Lisesi Olacak
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer 3. SAYFA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
KULA HABER | KULA HABER - Resmi Web Sitesi
© Copyright 2013 Kula Haber - AND Basın Yayın Ltd.Şti. 02368161816-. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
1
Mesob
Tsof
DİVLİT HABER
2
Sgk
E-Devlet
DİVLİT HABER
3
DİVLİT HABER
Manisa Belediyesi
Manisa Valiliği
4
Kula Kaymakamlığı
relaxturkfm